Używamy pilków cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Możesz wyłączyć je w ustawleniach przegladarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
Tydzień Sztuki Ukraińskiej
PL EN
7 IX 2022

Było to największe wydarzenie poświęcone kulturze ukraińskiej, zorganizowane w podziękowaniu Polakom za ich otwarte serca, ciepło, pomoc i dobre słowo skierowane do Ukrainek szukających dla swoich dzieci schronienia przed wojną prowadzoną przez Rosję w Ukrainie.

Tydzień zorganizowany przez Stowarzyszenie Twórcze Art Cluster, trwający od 24 sierpnia do 3 września w różnych lokacjach Poznania był bardzo intensywny w wydarzenia kulturalne. Można było obejrzeć wystawy, uczestniczyć w warsztatach twórczych, spotkaniach poetyckich i oczywiście koncertach w wykonaniu artystów zawodowych i amatorów, którzy stali się tymczasowo, ze względu na działania wojenne, mieszkańcami Poznania.

Finał wydarzenia miał miejsce 3 września na terenie zajezdni tramwajowej na Madalinie. Przed koncertem dzieci uczestniczyły w warsztatach origami oraz ilustracji, a dorośli mogli zapoznać się m.in. z Kateryną Flekman – kijowską poetką i jej wierszami, a także kupić piękne wyroby rzemiosła artystycznego.
Gaszeniem pragnienia gości zajęło się oczywiście UDH, które dostarczyło na to wydarzenie nieodzowny kwas chlebowy Obolon!