Używamy pilków cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Możesz wyłączyć je w ustawleniach przegladarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
Festiwal Wschód-Zachód 2018
PL EN
9 V 2018

V Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego  „Wschód-Zachód”

W dniach 22-30 kwietnia 2018 r. w Krakowie odbył się V Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”. Podczas Festiwalu zostały zaprezentowane spektakle w wykonaniu 15 zespołów teatralnych z zagranicy. Dodatkowo odbyły się także wydarzenia towaryszące festiwalowi: spotkania z artystami, panele dyskusyjne, prezentacje i wystawy.

Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód” to cykliczne wydarzenie kulturalne organizowane przez Fundację Widowisk Masowych i Show-programów oraz Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. Tegoroczne motto festiwalu brzmi: „Przekraczając granice” i nawiązuje do przekraczania granic na różnych płaszczyznach życia. Motto znalazło swoje odzwierciedlenie w prezentowanych realizacjach teatralnych.

Festiwal „Wschód-Zachód” ma na celu upowrzechnianie kultury teatralnej wśród młodego pokolenia z całego świata. Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane spektakle zespołów z Ukrainy, Niemiec, Węgier, Armenii oraz z Polski, które wystąpiły na scenach krakowskich teatrów takich jak: Teatr Groteska, Teatr Bagatela, Teatr Praska 52, Teatr bez Rzędów, na scenie eksperymentalnej Akademii Sztuk Teatralnych im. St.Wyspiańskiego oraz scenie w Centrum Młodzieży im dr. H Jordana.

Zobacz także:

Hive&Obolon

Hive61 to comiesięczne spotkania poznańskiej społeczności skupiającej startupy - młodych przedsiębiorców...

zobacz więcej
Festiwal Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód"

Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego w Krakowie „Wschód...

zobacz więcej
Interphoto - Festiwal fotografii

Czerwony kapturek odwiedza Czarnobyk - Las Menias. Anton Solomoukha. 08.10.2015r. godz. 18:30 międzynarodowy wernisaż...

zobacz więcej
Ukraina! Festiwal filmowy 2016

UKRAINA! Festiwal Filmów Ukraińskich to pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie. Oprócz pokazów...

zobacz więcej