Używamy pilków cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Możesz wyłączyć je w ustawleniach przegladarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
PL EN
19 V 2015

Obecna sytuacja na Ukrainie

w kontekście sytuacji międzynarodowej stała się tematem spotkania. Został przedstawiony obraz kraju z perspektywy innych członków globalnej społeczności.

Panel przebiegał w formie dyskusji czterech ekspertów przy udziale publiczności i zaproszonych gości. Sytuacja, w jakiej znalazły się ukraińskie władze jest wypadkową nie tylko czynników wewnętrznych, ale i międzynarodowych. Dlatego celem dyskusji będzie analiza postaw poszczególnych podmiotów stosunków międzynarodowych wobec wojny na Ukrainie.

Dlaczego wojna na Ukrainie nie wywołuje podobnych reakcji w Europie jak zamach na redakcję Charlie Hebdo? Czy w oczach zachodnich Europejczyków Ukraina staje się dalekim krajem, permanentnie znajdującym się w stanie wojny? Czy wspólnota międzynarodowa może zrobić więcej by pomóc Kijowowi w walce z separatyzmem? A może Zachód po prostu nie posiada większych możliwości wpływu na sytuację w Europie Wschodniej?