Używamy pilków cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Możesz wyłączyć je w ustawleniach przegladarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
"Pod czarnym kotem"

Jedno z niewielu tak klimatycznych miejsc w Poznaniu, poza Centrum miasta, w którym… siadasz przy stoliku nakrytym obrusem w czerwoną kratę, zamawiasz kieliszek domowego wina, talerz antipasti, deskę serów oraz zapiekankę z chorizo i wszystko ze sobą współgra w idealny, choć nietypowy sposób. Na tą niewysublimowaną, acz domową atmosferę wpływają wystrój lokalu, dobrze dobrane, choć niezbyt obszerne menu, jak i wszechobecne winooooo 🙂 Polecamy przede wszystkim zapiekankę z chorizo (jest wyborna), a także makarony i zupy sezonowe. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ta nietypowa winiarnia znajduje się w otoczeniu pięknych willi z okresu międzywojennego w samym sercu Starego Grunwaldu – dzielnica warta choć odrobiny uwagi.

Poza klasycznym wypadem na wino, lunch czy kolację Pod Czarnym Kotem oferuje pełen wachlarz eventów. Za najciekawsze uważamy coroczne majówki, na których przed winiarnię wystawiane są stoły, które zapełniają się smakołykami przygotowanymi przez kolejno przychodzących klientów, tej jakże spontanicznie powstającej „uczcie” zwykle towarzyszy przyjemna dla ucha muzyka na żywo. Grunwaldzka winiarnia potrafi także zaskoczyć, właścicielom nie brakuje odwagi i pomysłowości, o czym świadczył min. koncert zespołu The Ploy, który odbył się na dachu – warto było zobaczyć miny przypadkowych przechodniów! 🙂 Poza tym, wystawy, projekcje filmów, warsztaty, spotkania autorskie, i nie tylko!

Dowiedz się więcej...

"The mexican"

Restauracja The Mexican to niezwykłe miejsce, w którym skosztujesz niepowtarzalnych dań kuchni meksykańskiej opartej...

zobacz więcej
"The live act bar"

LAB (Live Act Bar) -- wymyślona przez dwoje przyjaciół i wsparta przez setkę znajomych przestrzeń zaawansowanej muz...

zobacz więcej
"TGI Fridays"

Restaurację Fridays w Warszawie otworzyliśmy w 1998 roku. Od grudnia 2015 roku zapraszamy Państwa do naszego nowego w...

zobacz więcej
"Szpularnia"

Pierwsza restauracja w żyrardowskich loftach! Restauracja "Szpularnia" proponuje Państwu przede wszystkim da...

zobacz więcej