Używamy pilków cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Możesz wyłączyć je w ustawleniach przegladarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polacy lubią piwo
PL EN

Poproszę piwo

Nazwijmy rzeczy po imieniu: Polacy lubili i lubią spożywać alkohol. Jak pisze portal badania.net 76% Polaków nie stroni od alkoholu, w tym 65% przyznaje się, że pije czasami, 11%, że często. Najwięcej pijących jest wśród osób młodych (89%), a najmniej pośród osób powyżej 65 roku życia (49%).

Teza

Możemy śmiało zatem wysnuć tezę, że Polacy piją. Jednak co piją, jak piją i jak zmieniają się ich nawyki związane ze spożyciem alkoholu, to zdecydowanie trudniejsze zagadnienie.

Zacznijmy od piwa

Statystyczny polak wypija blisko 100 litrów piwa rocznie. Dla porównania Czesi około 140, Niemcy 120 litrów. Jednak w dalszym ciągu, możemy powiedzieć, że Polska od lat jest w ścisłej czołówce wielbicieli spienionego trunku. Odchodzimy jednak od mocnych piw na rzecz smakowych, regionalnych i rzemieślniczych.

Tendencja rosnąca

Dostrzegamy trend potwierdzający rosnącą popularność wszelkiego rodzaju „bursztynowych trunków”. Zarówno sklepy jak i HoReCa coraz częściej zamawiają lokalne, regionalne, a także importowane piwa z całego świata.

 

 

Zobacz również:

O piwie

O piwie… czyli ciekawostki na temat piwa, o tym czego piwo nie lubi, jaka jest idealna pianka…

zobacz więcej
Pić czy nie pić po biegu?

Co na pytanie: „Pić czy nie pić po biegu?” mówią naukowcy? Czy sprzyjają piwu, czy kategorycznie go…

zobacz więcej
Słowniczek pojęć

ALE – piwo górnej fermentacji przygotowywane z udziałem drożdży Saccharomyces cerevisiae. Zastosowanie…

zobacz więcej