Używamy pilków cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Możesz wyłączyć je w ustawleniach przegladarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
Świat piw w firmie UDH
EN PL

Gatunki piw w portfolio firmy UDH

Ze względu na odmienne składniki, profil aromatyczno-smakowy, technologię produkcji czy wygląd, piwa różnią się między sobą tworząc poszczególne gatunki, style lub odmiany.

Obecnie ze względu na rodzaj użytych drożdży, a co za tym idzie inną technologię produkcji, piwa dzielą się na dwie duże rodziny:

Ale- górnej fermentacji
Lager – dolnej fermentacji

ALE

Piwa górnej fermentacji przygotowywane z udziałem drożdży Saccharomyces cerevisiae. Zastosowanie tego typu drożdży oraz wyższych temperatur fermentacji (najczęściej w przedziale 18-25 stopni C) sprawia, że piwa tego typu charakteryzują się znacznie bardziej złożonym smakiem i aromatem niż lagery. Historycznie piwa górnej fermentacji były produkowane przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Niemczech a także w wybranych rejonach Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, a także w Polsce. Obecnie piwa typu Ale, często wzorowane na “stylach narodowych”, są produkowane przez browary w różnych częściach świata.

Podział piw ALE w ofercie UDH:

BELGIAN FRENCH ALE

Blonde, Brune, Radieuse, Rayale, Vieile Cuvee

White

 

EUROPEAN PALE ALE

Rossa

 

 

GERMAN ALE

Dunkel, Kristall, Weissbier

 Weizenbier

Baltas White

 Hefe-Weissbier

 

LAMBIC

 Ruby

Kriek

 

LAGER

Ogólne pojęcie oznaczające grupę piw dolnej fermentacji, zarówno jasnych jak i ciemnych, o zrównoważonej budowie słodowo-chmielowej. Od pilznerów wyróżnia je większa zawartość ekstraktu oraz alkoholu, ciemniejszy kolor, mniejsza goryczka kosztem większej treściwości i słodowości. Z kolei w odróżnieniu od koźlaków lagery są mniej ekstraktywne, mniej alkoholizowane i nieco jaśniejsze.

Podział Lagerów w ofercie UDH:

AMERICAN LAGER

 

 

BALTIC PORTER

 Porter

 

EUROPEAN PALE LAGER

 Biesiadne, Magnat, Premium, Soborne, Svitle, Velvet

 

 1715, Premium

 

 Ekstra

 

GERMAN LAGER

 Wiedeński

  Dark Lager, Kellerbier Unfiltrier

  Original

  Helles

  Baltijos Dark Red, Extra Draught

 

PILSNER

  Bohemski

    Pilsner