Używamy pilków cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Możesz wyłączyć je w ustawleniach przegladarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.
"Kamanda Lwowska"

Szanowni  Państwo

Mieścimy się w starej kamienicy przy ulicy Foksal 10. To miejsce szczególne dla nas – pragniemy by stało się takie także dla naszych gości. Tworząc restaurację, chcieliśmy przywołać klimat starego Lwowa. Wskrzesić tradycję wielkich biesiad, zamiłowania do gotowania i rodzinnych spotkań. Zadbaliśmy o szczegóły – na ścianach zawiesiliśmy stare fotografie, portrety, obrazy. Stoły przykrywają wykrochmalone obrusy, okienka zdobią haftowane ręcznie firanki, a w powietrzu unosi się zapach drewna. Wciąż przeczesujemy pchle targi i rodzinne strychy w poszukiwaniu przedwojennych pamiątek. W tle usłyszeć można muzykę międzywojenną i melodie śpiewane przez Mieczysława Fogga i Hankę Ordonównę.

 „To miejsce z duszą” – mówią nasi Goście i wracają do nas z najbliższymi. Przychodzą na obiad rodzinny, zostają na podwieczorek, a potem kolację – czują się u nas jak w domu. To dzięki temu, że zaprosiliśmy do współpracy ludzi, dla których Kresy mają smak wspomnień. To oni tworzą to miejsce.

Kamanda Lwowska to przede wszystkim doskonała, sprawdzona kuchnia. W menu znalazły się specjały galicyjskie wedle przepisów sprzed 120 lat – wśród nich takie smakołyki jak chabanina tatarska, wątróbki gęsie opiekane w boczku czyi blińczyki gryczane. Wciąż szukamy także nowych smaków. Dbamy o to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nasi kucharze  czuwają nad każdym daniem i nikogo nie wypuści, dopóki nie dowie się, jak mu smakowało. Niewątpliwą ciekawostką Kamandy jest otwarta kuchnia – dla nas gotowanie bowiem to sztuka. Każdy może podejrzeć jak lepimy pierogi i pielmieni.

Naszą specjalnością są nalewki. Sami je robimy. Nigdzie indziej smak i zapach Cytrynówki nie jest tak cytrynowy. A na naszą Przypalankę o karmelowym posmaku przychodzą goście z całej Warszawy.

Goście  odwiedzający  Warszawę  mają  niepowtarzalną  okazję  poczuć  smak dań  kresowych, posłuchać muzyki na żywo, potańczyć.

Zapraszając do Kamandy Lwowskiej nie sposób nie wspomnieć o czarodziejskiej ulicy Foksal, przy której mieści się nasza restauracja. Zanim jeszcze powstała ulica, w 1776 roku, na tych terenach otwarto ogród rozrywki dla arystokracji. Odbywały się tu przedstawienia teatralne, koncerty i pokazy fajerwerków. Stąd też wystartował w 1789 roku Jean-Pierre Blanchard udając się na pierwszy w Polsce lot balonem. W latach 70-tych XIX wieku obszary te przejęła rodzinna Przeździeckich – kamienica przy Foksal 10 powstała jako pałacyk Marii Przeździeckiej. Nazwę ulicy nadano w 1880 roku. W tym samym roku też zburzono budynek, który oddzielał Foksal od Nowego Światu. Ulica zaczęła rozkwitać i zapełniać się luksusowymi kamienicami. W latach 60-tych XX wieku planowano zburzyć część budynków i stworzyć z Foksal przedłużenie Kopernika, ułatwiając w ten sposób komunikację z Alejami i odciążając Nowy Świat. Na szczęście plany te nigdy nie doszły do skutku, a Foksal jest jednym z najbardziej urokliwych zaułków Warszawy.

"Rock friends"

Drinks, music, fun

zobacz więcej
"Sami swoi"

Znana mała restauracja na Pradze z awangardowym wystrojem z ogródkiem. W starej 80-letniej kamienicy przy Grochowskiej pomiędzy ul.Terespolską a Podskarbińską mieści się unikalne miejsce na Grochowie - KNAJPA SAMI SWOI. Bywa tu tłoczno i gwarno, bywa też spokojnie i romantycznie - atmosferę tego miejsca tworzą nasi goście.

zobacz więcej
"Servantka"

Ciepły i wschodni klimat naszej restauracji oferującej kuchnię wschodnioeuropejską pozwoli Państwu na chwilę relaksu podczas spaceru po centrum Łodzi, czy też zapewni chwilę wytchnienia od gwaru ulicy Piotrkowskiej.

zobacz więcej
"Sapori Divini"

Sapori Divini mieści się na ul. Górnych Wałów 22 w Gliwicach. Znajduje się w piwnicy niedaleko gliwickiego Rynku. Lokal jest malutki, przytulny na ścianach goła cegła lub biały tynk, pod sufitem biegną rury, lampy są zrobione z butelek po winie.

zobacz więcej